מנוף | משפחת פישר

שיפוץ בית וגן, משפחת פישר, מנוף                                

סתיו ואורי פישר קנו בית סטנדרטי במיקום מצוין אל מול נוף שולי הגליל המערבי הכרמל והים, בהרחבת הישוב מנוף. הגעתי לבית מאוד משעמם, כבד וללא גינה. הכניסה לבית הייתה מול דלת הממ”ד, ריצוף חסר חן וחלל מרכזי גדול ומשמים. בקיצור, בית שלא הצית בשום אופן את הדמיון. למרות כל זאת הם קנו אותו  בתחושת אופטימיות שניתן יהיה לעשות בו שינוי סביר. שני פתחים גדולים למזרח ולמערב, חלל מאוד גדול שמיועד למדרגות עתידיות, מטבח סגור כחדר. תקרה גבוהה מאוד בסלון.

השינוי היה פשוט ומהיר. שינוי הכניסה לצד מערב במקום שירותי האורחים- כך שתוכל לבוא רוח טובה של ים . כמו כן מכניסה זו מתאפשר מבט לחצר המזרחית. המטבח, לאחר שהוסר הקיר, נפתח אל פינת האוכל. חלל הסלון שהיה גדול מידי, הוגדר ע”י עמודי עץ ברוש טבעיים ומאסיביים, שהועמדו סביב הסלון (ע”י הנגר רועי נגר). פינת אח נבנתה בתוך הסלון, כחלק מההפרדה מחלל פינת האוכל ואזור המשחקים. המרחב הציבורי שהיה לפני כן ענק ומלא ריקנות, הופרד לפינות פינות, שכל אחת מהן קיבלה את משמעותה. בסלון נפתח חלון נוסף לכיוון דרום ובמטבח הגדלנו חלונות קיימים. את הסלון, שהיה חלל דו קומתי עם קירוי עץ מוצלח, חילקנו לקומה תחתונה ועליונה בעזרת צבע- למטה טיח בצבעי אדמה ולמעלה- טיח בצבעי שמיים. המטבח קיבל ארונות עץ חדשים והכניסה הישנה נהפכה לאדנית ענקית של בגוניות ושרכים.

פרגולות נבנו מעל כל הכניסות ומשטחי החוץ המרוצפים ( ע”י רועי נגר). החצר האחורית זכתה לנקודת מרכז ע”י  מפל מים שזורם מחומת האבן החוגרת את החצר, נשפך לבריכת דגים מתוקה ומלאת צמחייה. בנוסף, נשתל עץ דולב שגדל ל6 מטר תוך שנתיים. קירות הכניסה הראשית- המערבית, צופו באבני חירבה שמהן נבנתה גם האח שבבית וכך קיבלה הכניסה את הייחוד שנדרש לה. כדי לא להחליף את אריחי הרצפה, הסתפקנו בשיבוץ אריחי טורקיז בכל פינה של ארבע מרצפות, כך קיבלנו שטיח צבעוני ונעים. מתוך ארבעה חדרי שינה, חדר אחד נהפך לחדר משחקים,  טלוויזיה ומחשב. בחדר שינה של ההורים נבנה חדר ארונות ודק אלון רחב ידיים, מותחם בגזע ברוש שוכב, המגדיר את פינת השינה. על הדק ישן הזוג עם הבנות שבאות להתארח בשעות הבוקר המוקדמות. הבית שינה את חזותו המשמימה והפך לעליז, שמח, פתוח ומזמין. הנכנס לבית מתמלא בשמחה, בעיקר כי סתיו, בעלת הבית, אישה עם הרבה טעם טוב, מילאה את ביתה עם הרבה יופי- שטיחים פרסיים, אהילי נייר, ציורים מקוריים, בקיצור. מרהיב.

הגינה המערבית בכניסה לבית, זכתה בפינת ורדים , פינת פקעות , מטפסים ריחניים על הפרגולות ועצי פרי. השביל לגינה האחורית, המזרחית, טובל בצמחי תבלין ומאחור- החצר היותר פעילה- בריכת דגים יפיפיה (אבן חירבה), עץ דולב במרכזו של דשא, גינת ירקות וקיר אבן שזוכה  למפלים של מטפסים.

תודה לסתיו ואורי שטרחו ליצור את פינת החמד הזו שבגליל וממשיכים לתחזק אותה בכל-כך הרבה אהבה.